Rok 2015

Český Šternberk – Česká republika
Začátkem května jsme si konečně našli chvilku na návštěvu nějakého hradu nebo zámku. Nakonec jsme vybrali hrad Český Šternberk. Parkování pod hradem je za 40,- časově neomezeno. Po krátkém výšlapu na hradní nádvoří, odkud je pěkný výhled na řeku Sázavu, jsme zaplatili 125,- za osobu za prohlídkový okruh, který trvá cca 45 minut. Interiéry hradu, nic extra… Ale hrad sám o sobě je teda parádní.

Fotogalerie…

 

Okruh Kosovo
Cíl letošní dovolené v některých vyvolával dosti smíšené pocity a i obavy z toho, jestli to máme v hlavě v pořádku, že chceme projet vlastním autem Kosovo. Nicméně není nic jednoduššího, než to přece vyzkoušet a uvidí se, kdo měl pravdu… Jestli my, že na tom nic není a nic jiného než boží to přece nebude, nebo oni, kteří “malovali spoustu čertů na spoustu balkánských zdí”… No a co byste řekli, jasně, bylo to boží!

Fotogalerie… | Deník…

 

Sarajevo – Bosna a Hercegovina
Dovolená končila návštěvou historického města Sarajeva, které je hlavní městem státu jménem Bosna a Hercegovina. Na pohled turisty, je to hlavní město, jako každé jiné a i když je Bosna dost chudá proti nám, tak v hlavním městě to vidět není. Za návštěvu stojí zejména historická turecká čtvrť a vlastně vše, co stojí zato je v dosahu kolem řeky Miljacky. Super výhled na město je ze Žluté bašty.

Fotogalerie… | Deník…

 

Máchovo jezero – Česká republika
Nedlouho po návratu z Balkánu byl naplánován prodloužený víkend na již klasickém, námi všemi oblíbeném Máchově jezeře. Sobotní polední příjezd do Starých Splavů, rychlé ubytování a stejně tak rychlá pivka na zahrádce. Počasí po oba dny bylo super, jen v sobotu večer přišla bouřka a v pondělí už to nebylo na koupání, ale i tak byla voda dost čistá a teplá.

Fotogalerie…

 

Istanbul – Turecko
Po návratu z Mácháče jsme se doma moc dlouho neohřáli a hned za 3 dny jsme vyrazili strávit eurovíkend v jednom z nejkrásnějších měst a sice do Istanbulu v Turecku. Musím říct, že už jsem tam byl poněkolikáté a je to tam pořád krásné, ale hlavně ta atmosféra místa, tu jsem nikde jinde nezažil. Jen je vše asi 2x tak dražší, ale hlavně na všechny památky se stojí nemalé fronty.

Fotogalerie…

 

Prešov – Slovensko
Každoroční cesta na východ Slovenska letos vedla po kolejích a protože nebyla na moc dlouho, tak sem si vyhradil jeden den na návštěvu třetího největšího města a sice města Prešov. Dominantami města jsou hlavně konkatedrála sv. Mikuláše a vrch Kalvárie, odkud je pohled na celé město, které obklopují Slánské vrchy a Šarišská vrchovina.

Fotogalerie…

 

Křivoklát – Česká republika
Rozhodli jsme si zpříjemnit letní sobotu návštěvou, od Prahy nedaleko vzdáleného, hradu Křivoklát. Protože ani jeden z nás není na interiéry, tak sme koupili lístky na hradby a na bílou věž. Výhledy byli super a atmosféra hradu taky. Jediné, co je blbý, že od parkoviště ke hradu se jde po silnici, kde není chodník, což není moc bezpečný. Večeře byla v restauraci U Jelena a byla výborná !

Fotogalerie…

 

Karlovy Vary – Česká republika
První výročí naší svatby jsme se, už dlouho předtím, rozhodli oslavit v lázeňském městě Karlovy Vary. Sobotu jsme si parádně užili. Začali snídaní, potom prohlídka muzea Becherovky, kolem hotelu Thermal podél říčky Teplá až k lanovce na rozhlednu Diana, potom zpět na hotel na masáže a zábaly. Jen co jsme si odpočinuli na řadě byla návštěva Alžbětiných lázní a den jsme zakončili velkou večeří v Egerländerhof.

Fotogalerie…

 

Punkevní jeskyně a propast Macocha – Česká republika
Na konci září jsme si naplánovali výlet do Moravského krasu. Vstupenky do Punkevních jeskyní se musí objednávat dost předem a jsme si je jen vyzvedli na íčku, kde koupili i místenku na lanovku na Macochu. Mě osobně vždycky nejvíc dostane, když z tý jeskyně vylezu na dně Macochy. Ten výhled nahoru a to zelené jezírko 50 m hluboké, prostě paráda. No a lodičky jako hlavní atrakce taky dost dobrý.

Fotogalerie…

 

ZOO Jihlava – Česká republika
Dalším zážitkovým výletem byla návštěva zoologické zahrady v Jihlavě. Musím říct, že to už bylo let co jsem tam byl naposledy, ale byl jsem opravdu moc mile překvapen. Protože jsme tam jeli ráno a v pracovní den, tak tam bylo fakt jen málo lidí a o to to bylo příjemnější. Nejvíc se mi líbil pavilon žiraf, kde na ně koukáte z úrovně jejich hlavy… a pak tradiční psina ve výběhu koz.

Fotogalerie…

 


Comments are closed.