Rok 2015

Český Šternberk – Česká republika
Začátkem května jsme si konečně našli chvilku na návštěvu nějakého hradu nebo zámku. Nakonec jsme vybrali hrad Český Šternberk. Parkování pod hradem je za 40,- časově neomezeno. Po krátkém výšlapu na hradní nádvoří, odkud je pěkný výhled na řeku Sázavu, jsme zaplatili 125,- za osobu za prohlídkový okruh, který trvá cca 45 minut. Interiéry hradu, nic extra… Ale hrad sám o sobě je teda parádní.

> Fotogalerie <

 

Okruh Kosovo
Cíl letošní dovolené v některých vyvolával dosti smíšené pocity a i obavy z toho, jestli to máme v hlavě v pořádku, že chceme projet vlastním autem Kosovo. Nicméně není nic jednoduššího, než to přece vyzkoušet a uvidí se, kdo měl pravdu… Jestli my, že na tom nic není a nic jiného než boží to přece nebude, nebo oni, kteří “malovali spoustu čertů na spoustu balkánských zdí”… No a co byste řekli, jasně, bylo to boží!

> Fotogalerie | Deník <

 

Sarajevo – Bosna a Hercegovina
Dovolená končila návštěvou historického města Sarajeva, které je hlavní městem státu jménem Bosna a Hercegovina. Na pohled turisty, je to hlavní město, jako každé jiné a i když je Bosna dost chudá proti nám, tak v hlavním městě to vidět není. Za návštěvu stojí zejména historická turecká čtvrť a vlastně vše, co stojí zato je v dosahu kolem řeky Miljacky. Super výhled na město je ze Žluté bašty.

> Fotogalerie | Deník <

 

Máchovo jezero – Česká republika
Nedlouho po návratu z Balkánu byl naplánován prodloužený víkend na již klasickém, námi všemi oblíbeném Máchově jezeře. Sobotní polední příjezd do Starých Splavů, rychlé ubytování a stejně tak rychlá pivka na zahrádce. Počasí po oba dny bylo super, jen v sobotu večer přišla bouřka a v pondělí už to nebylo na koupání, ale i tak byla voda dost čistá a teplá.

> Fotogalerie <

 

Istanbul – Turecko
Po návratu z Mácháče jsme se doma moc dlouho neohřáli a hned za 3 dny jsme vyrazili strávit eurovíkend v jednom z nejkrásnějších měst a sice do Istanbulu v Turecku. Musím říct, že už jsem tam byl poněkolikáté a je to tam pořád krásné, ale hlavně ta atmosféra místa, tu jsem nikde jinde nezažil. Jen je vše asi 2x tak dražší, ale hlavně na všechny památky se stojí nemalé fronty.

> Fotogalerie <

 

Prešov – Slovensko
Každoroční cesta na východ Slovenska letos vedla po kolejích a protože nebyla na moc dlouho, tak sem si vyhradil jeden den na návštěvu třetího největšího města a sice města Prešov. Dominantami města jsou hlavně konkatedrála sv. Mikuláše a vrch Kalvárie, odkud je pohled na celé město, které obklopují Slánské vrchy a Šarišská vrchovina.

> Fotogalerie <

 

Křivoklát – Česká republika
Rozhodli jsme si zpříjemnit letní sobotu návštěvou, od Prahy nedaleko vzdáleného, hradu Křivoklát. Protože ani jeden z nás není na interiéry, tak sme koupili lístky na hradby a na bílou věž. Výhledy byli super a atmosféra hradu taky. Jediné, co je blbý, že od parkoviště ke hradu se jde po silnici, kde není chodník, což není moc bezpečný. Večeře byla v restauraci U Jelena a byla výborná !

> Fotogalerie <

 

Karlovy Vary – Česká republika
První výročí naší svatby jsme se, už dlouho předtím, rozhodli oslavit v lázeňském městě Karlovy Vary. Sobotu jsme si parádně užili. Začali snídaní, potom prohlídka muzea Becherovky, kolem hotelu Thermal podél říčky Teplá až k lanovce na rozhlednu Diana, potom zpět na hotel na masáže a zábaly. Jen co jsme si odpočinuli na řadě byla návštěva Alžbětiných lázní a den jsme zakončili velkou večeří v Egerländerhof.

> Fotogalerie <

 

Punkevní jeskyně a propast Macocha – Česká republika
Na konci září jsme si naplánovali výlet do Moravského krasu. Vstupenky do Punkevních jeskyní se musí objednávat dost předem a jsme si je jen vyzvedli na íčku, kde koupili i místenku na lanovku na Macochu. Mě osobně vždycky nejvíc dostane, když z tý jeskyně vylezu na dně Macochy. Ten výhled nahoru a to zelené jezírko 50 m hluboké, prostě paráda. No a lodičky jako hlavní atrakce taky dost dobrý.

> Fotogalerie <

 

ZOO Jihlava – Česká republika
Dalším zážitkovým výletem byla návštěva zoologické zahrady v Jihlavě. Musím říct, že to už bylo let co jsem tam byl naposledy, ale byl jsem opravdu moc mile překvapen. Protože jsme tam jeli ráno a v pracovní den, tak tam bylo fakt jen málo lidí a o to to bylo příjemnější. Nejvíc se mi líbil pavilon žiraf, kde na ně koukáte z úrovně jejich hlavy… a pak tradiční psina ve výběhu koz.

> Fotogalerie <

 


Comments are closed