Rok_2023

Dublin – Irsko

Tak tohle byl teda hodně intenzivní zážitkový víkend, a že jich letos bude, letecky na “ostrovy” a sice do hlavního města Irska – Dublinu. Odlet v pátek hodně časně ráno, potom přesun z letiště do centra a procházkou na pláž k moři. Oběd v BrewDog a na hotel, bazén a sauna. Druhý den prohlídka celého města, pivovar Guinness, kde pivo a whisky v přilehlém baru. Pak do čtvrti Temple a tam hodně dlouhá noc… brrr

Fotogalerie…

 

Bilbao, Santander – Španělsko

Další z neuvěřitelných eurovíkendů byl tentokrát směřován na sever Španělska. Odletem z Vídně do Santanderu. Kde jsme si půjčili auto a postupně objeli Bilbao hlavní město Baskicka. Další den jeskyně Altamíra, vesnici Santillana del Mar a baziliku Santa María la Real de Covadonga. Bohužel nahoru k jezerům se nám dostat nepodařilo, takže hory nebyly. V neděli potom prohlídka Santanderu.

Fotogalerie…

 

Basilej, Bern – Švýcarsko

Po nekonečných třech měsících konečně další eurovíkend. Tentokrát nás boty, resp. letadlo zavedlo do Švýcarska, a sice do hlavního města Bern, kam jsme se dostali vlakem z místa přistání z Basileje. Které bylo pro mě velice příjemným překvapením. A aby toho nebylo málo spali jsme na francouzské straně ve městě St. Louis, ale na skok byli i v Německu, protože Basilej je takové trojměstí ležící ve třech státech.

Fotogalerie…

 

Oslo – Norsko

Další víkend, stát a město bylo v plánu tentokrát skoro úplně přesně na sever. Oslo, hlavní město Norska, je v kostce opravdu zajímavé, zase moc pamětihodností tam k vidění není, ale má svoje kouzlo v modernosti, klidu a čistotě, jak ulic, tak vzduchu. Nachodili jsme tam asi 56 km, takže můžu s klidným srdcem říct, že jsme to vzali poctivě. Byla i příroda okolo Vettakollen.

Fotogalerie…

 

Bosna a Hercegovina

Víceméně předposlední země, která mi na Balkáně ještě chyběla celá k procestování byla Bosna a Hercegovina. Už při plánování jsem tušil, že to může být malý klenot a opravdu. Povinné zastávky na přespání jako Banja Luka a Tuzla, jsou jen “nezajímavá” města, tak zbytek jako Jajce, Ramské jezero, Mostar, vodopády Kravica, Medugorije, Blagajský pramen, Srebrenica, ale hlavně výstup na Maglič byla pecka.

Fotogalerie…

 

Azurové pobřeží – Francie

Tohle byla opravdu velká výzva, aby to vše klaplo a ono se to povedlo na výbornou. Do velkého auta jsme s Michalem naložili Ríšu, Šímu a Terezku a vyrazili za Verčou a Julienem do vesnice Lucéram, kousek od Azurového pobřeží. Bydleli jsme u nich a odtud dělali výlety. Prošli si vesnici Lucéram, malý stát Monako, pak pláž poblíž Nice i město samotné. Zakončeno v krásném městě Menton.

Fotogalerie…

 

Mnichov, Weltenburg – Německo

Týden po návratu z Francie a už mě to zase táhne pryč. Tentokrát do tolikrát odkládané bavorské metropole Mnichova. Výlet byl hlavně o tom naplno zažít atmosféru tzv. biergarden. Takže jsme vyzkoušeli tu v Olympiaparku, potom v Hofbräuhaus a nakonec příjemná v pivovaru Paulaner, jejich Wiessbier je vyhlášený. No a k tomu muzeum BMW a pár památek v centru. To by tak na vikend stačilo.

Fotogalerie…

 

Berlín – Německo

Město na které jsme se s Michalem těšili už strašně dlouho, pořád jezdili okolo, až nakonec v půlce září došlo na věc, došlo na hlavní město Německa – Berlín. Nutno říct, že tohle město je opravdu směs snad všeho a oba nás to fakt dostalo, západní Berlín fakt pěkný, východní Berlín svým způsobem divočina, ale taky pěkný. Je to kousek, tak mám pocit, že tohle město bude chtít navštívit několikrát.

Fotogalerie…

 

Lipsko, Halle – Německo

Pravidelná každoroční vyjížďka na adventní trhy byla opět v plánu do Německa a sice do největšího saského města Lipsko. Prohlídka města začala u parádního památníku Bitvy národů, potom vynikající oběd v Bayerischer Bahnhof, Nová radnice, kostel sv. Tomáše, kde má hrob J.S.Bach a pak už tržní náměstí. V neděli pak ještě na skok do města Halle.

Fotogalerie…

 


Comments are closed.