Rok 2005

Kutná Hora – Česká republika

Na přelomu dubna a května jsme se vydali za krásami města Kutná Hora a musím ocenit, že jich tam je a je to opravdu hezké město. Ranní prohlídka začala centrem města, následovala obrovskou pozoruhodností, kostelem s kostnicí. Potom jsme se přesunuli k největšímu lákadlu města a sice chrámu svaté Barbory. Po prohlídce jsme si ještě vyzkoušeli jaké bylo být horníkem a prošli jsme si štolu. Po cestě zpět jsme se zastavili na hradě v Lipnici nad Sázavou.

Fotogalerie…

Lednice a Valtice – Česká republika

V půlce května už bylo zrovna krásný počasí a tak jsme vyrazili na prohlídku do Lednice a do Valtic. Ubytování bylo v pensionu Jordán, který má vlastní vinný sklípek. Ráno po snídani se šlo na prohlídku zámku a potom botanické zahrady. Nemohli jsme vynechat ani lodičky v zahradách areálu. Cílem byl minaret a po vystoupání po točitém schodišti, odměna ve formě výhledů na celý areál. Potom odjezd na zámek ve Valticích, krátká prohlídka i zahrad a návrat zpět.

Fotogalerie…

Ostrov Rab – Chorvatsko

Začátkem června se rozhodlo o dovolené v Chorvatsku. Jako cíl byl vybrán ostrov Rab. Cesta probíhala klasicky přes noc, na Vídeň, Graz, Maribor, Senj a dolů po pobřeží. Ubytování jsme našli až na místě, u celkem sympatické paní a k vodě to taky nebylo daleko. Jeden den jsme byli na pláži v Rabu. Další den jsme vyrazili do známého letoviska Lopar. To bylo ještě hezky a další den jsme byli na pláži San Marino. Večer výlet na nejvyšší kopec na Rabu na Kamenjak.

Fotogalerie…

Hevíz a Balaton – Maďarsko

Protože v Chorvatsku na Rabu, bylo z plánovaného sluníčka místo týdne pouze 3 dny, rozhodli jsme, po zjištění, že u Balatonu je jasno a 33° C, zajet se podívat tam. Ale ještě předtím jsme se ubytovali v lázeňském městě Hevíz, které je známé svým přírodním termálním jezerem. Tam jsme strávili den. Další den jsme jeli do města Balatonfüred, kde jsme zůstali až do odpoledních hodin, dali si jídlo a vyrazili zpět.

Fotogalerie…

 

České Budějovice a okolí – Česká republika

V červenci jsme ještě stihli zajet se podívat na krásy jižních Čech. Ubytovaní jsme byli v Hluboké nad Vltavou. Večer jsme stihli projít České Budějovice, po návratu večeře a procházka kolem nasvíceného zámku v Hluboké. Ráno bylo pěkně nevlídno a dost pršelo, tak jsme to chtěli vzdát. No ale nakonec jsme jeli podle plánu a tak první zastávka byla v Holašovicích (Unesco), prohlídka s deštníkem. Potom zámeček Kratochvíle, tam taky deštník a nakonec krásný zámek Červená Lhota.

Fotogalerie…

Pálava na kolech – Česká republika

Na konci července jsme odjeli na výlet na kolech. No a vybrali jsme na to kraj na jižní Moravě, trasu kolem památek Lednicko-valtického areálu. Dá se to v pohodě objet za jeden den. Trasu jsme začínali u Janova hradu. Počasí bylo takový nijaký, pořád se to honilo. Pak jsme pokračovali ke Třem Gráciím a Randevous, kde jsme si dali pauzu na sváču. Cestu jsme zakončili v restauraci kterou prochází bývalá hranice mezi Moravou a Rakouskem.

Fotogalerie…

Šumava – Česká republika

Srpen jsme zahájili cestou do jižních Čech. Jako místo na přespání byl zvolen malebný Rožmberk nad Vltavou, kam jsme dorazili navečer. Prohlídka zámku a podzámčí. Ráno odjezd na Šumavu. Čertova stěna, pak přesun na parkoviště a výšlap k Plešnému jezeru. Potom výjezd na Třístoličník s výhledy do třech států. Pak následovala prohlídka klenotu jižních Čech a sice Český Krumlov a nakonec lanovkou na Kleť.

Fotogalerie…

Osvětim, Kraków, Wieliczka – Polsko

Začátkem září jsme se rozhodli se zajet podívat do Polska. Cesta vedla klasicky přes Olomouc s přespáním v Českém Těšíně. Další den ráno jsme odjeli do bývalého koncentračního tábora Osvětim-Březinka. Kde jsme strávili hodně času než jsme to prošli, ale taky hlavně přečetli. Na večer jsme se přesunuli do hodinu vzdáleného královského města Krakow, kde jsme zakempovali a jeli kouknou na noční město. Ráno se šlo na prohlídku. Potom ještě výlet do solných jeskyní Wieliczka.

Fotogalerie…

Okruh Kréta – Řecko

Na přelomu září a října nastal ten správný čas na “letní dovolenou”. Jako cílová destinace byla zvolena Kréta a to z mnoha důvodů. Jednak je tam teplo i takhle pozdě v září, pak taky tam není tak draho, ale hlavně je tam toho hodně co vidět. Po příletu to bylo jen kousek busem na hotel. Další den se půjčil skútr a jelo se do Chanie. Potom se půjčilo na 4 dny auto a jelo se do Rethymna, Knóssu a Iraklionu a na pláže Elafonissos, Préveli a Gramvoussa. Jako zlatý hřeb soutěska Samariá.

Fotogalerie…


Comments are closed.