Rok_2021

Panenský Týnec – Česká republika

První letošní minivýlet byl už v únoru a to na otočku na jedno magické místo a sice k nedostavěnému gotickému chrámu v městysu Panenský Týnec. Počasí bylo ne zrovna přívětivé a tak vzhledem k tomu, že v kostele není podlaha, tak jsme všichni, ale hlavně kluci byli úplně celí od bláta. Po cestě zpět, zastávka v pivovaru Zichovec, kde doporučuju 15° hotline.

Fotogalerie…

 

Svatý Jan pod Skalou – Česká republika

Poslední únorový den, kdy jsme ještě mohli vycestovat mimo okres Praha, jsme se rozhodli navštívit poutní místo Svatý Jan pod Skalou. Vyjeli jsme už kolem 10 hod. protože se dalo tušit, že venku bude spousta lidí. Asi 50 minutová procházka s dětma na vrchol skály, nesměla kvůli výhledům chybět. Dole potom ochutnávka pramene Svatého Ivana a oběd v Obecní škole.

Fotogalerie…

 

Dalešická přehrada – Česká republika

Po celorepublikové uzávěře jsme konečně vyrazili do Třebíče a v sobotu si udělali výlet k nedaleko vzdálené Dalešické přehradě. Vyhlídka byla z skály zvané Wilsonka, prošli jsme si i kemp, který se připravuje na sezónu a jako všude, kde je voda a kameny, jsme ztvrdli hodinu koukáním na ty dva, jak se baví. Na závěr byla přehradní hráz i vodní elektrárna.

Fotogalerie…

 

Velký okruh Rumunskem

Takže letošním cílem zážitkové dovolené, která byla stanovena na dlouhých 14 dní, se stalo Rumunsko. Kam jsme vstoupili hranicemi nedaleko města Satu Mare. Najeli jsme tam přes 2000 km, viděli malované kostely, dřevěné monastýry v Maramureši, Černé moře v Mamaia, Bukurešť, jezera, hrady, udělali 4 treky v Karpatech a zakončili městy v Sedmihradsku nebo chcete-li Transylvánii. Opravdu krásná země.

Fotogalerie…

 

Máchovo jezero – Česká republika

Každoroční předletní záležitost v podobě víkendu na březích Máchova jezera započala pátečním obědem v restauraci Sklípek. Na sobotní výlet se tentokrát jelo na Čertovy hlavy do obce Želízy, kdy po lehčím výšlapu se skrývají v lese pískovcové sochy. Proběhla i vyjížďka na šlapadlech a protože se nám vůbec nechtělo do Prahy, tak odjezd byl až kolem 19 hod.

Fotogalerie…

 

Novohradsko a okolí – Česká republika

“První” letošní rodinná dovolená, a to rodinná myslím komplet, byla naplánovaná do opravdu malebného koutu naší republiky a sice do Novohradských hor. Na vesnické stavení se sjeli moji i Ivany rodiče a setra Lenka s Ondrou. Viděli jsme kostel v Dobré Vodě, rozhledna na Hradišťském vrchu, Terčino údolí, Kamenec nejvyšší vrchol české části NH hor, vrchol Nebelstein, pramen Lužnice a město Gmünd v Rakousku.

Fotogalerie…

 

Sázava a Rataje – Česká republika

Jednu červencovou sobotu jsme v Hostivaři nastoupili do přímého vlaku jménem Posázaví a jeli se podívat do obce Rataje nad Sázavou, kde jsme viděli hrad Pirkštejn, kostel sv. Matouše a Ratajský zámek. Prošli se kolem řeky Sázavy až do Ledečka a odtud vlakem do Sázavy. Návštěva Sázavského kláštera a koupání v řece přímo pod ním. Moc hezký den.

Fotogalerie…

 

Milešovka – Česká republika

Protože cílů, co vidět je u nás pořád moc, sobotní volba padla na nejvyšší vrchol Českého středohoří a sice Milešovku. Odjezd i s Michalem a Terezkou na parkoviště v Milešově, Ríša dostal svůj batoh a sám to vyšlapal nahoru i dolů, Šíma šel nalehko a dal to do půlky, takže taky dobrý, ne už moje záda… Ještě, že bylo nahoře točený a ten rozhled, no paráda.

Fotogalerie…

 

Karpacz, Karkonosze – Polsko

A proto, že loni se nemohlo skoro nikam, tak letos toho just uděláme víc… smajlík. Prodloužený víkend v polské části Karkonosz, se základnou kousek od horského městečka Karpacz. Takže postupně hora Szrenica, vodopád Szklarki, 8 km trek z úpatí Śnieżky kolem jezera Maly Staw do Karpacze, kostel Wang, obrácený dům, wellnes v hotelu Gołębiewski a muzeum miniatur v Kowarech.

Fotogalerie…

 

Zakynthos – Řecko

Pro Covid o rok odložená rodinná dovolená byla nakonec na úplně stejné místo i hotel jako původně vybraná a sice na řecký ostrov Zakynthos. Půjčili jsme si auto a snažili se objet největší lákadla tohoto ostrova. Hlavní město Zanté, Modré jeskyně, pláž Xigia, pláž Navagio s vrakem, Porto Vromi, západ slunce v Kampi, ostrůvek Cameo a oblázkovou pláž Marathias.

Fotogalerie…

 


Comments are closed.