Cestování

Rok 2018

Hora Říp – Česká republika
Dubnové teplé počasí vybízelo k nějakému výletu a protože ani já, ani Ríša sme ještě na horě Říp nebyli, tak sme vyrazili všichni i s Michalovou rodinou. Jako vždy se nám povedlo trefit se do nějaké akce, takže tentokrát pouť. Napojit se na stezku na horu, bylo náročnější, ale ne tak jako výstup s Ríšou na zádech. Odměnou byl hezký výhled na krajinu kolem Roudnice, kde sme také poobědvali.

> Fotogalerie <

 

Pálava – Česká republika
První květnový svátek měli naši pronajatý domek Horních Věstonicích a tak jsme toho využili a vyrazili za nimi na Pálavu. Jeden den jsme si udělali tůru na vrch Děvín a zříceninu Děvičky, kdy Ríša to skoro vše prospal v nosítku. Potom ještě výlet na kole do Strachotína. Další den byl výlet do Mikulova a udělali si výšlap ne Svatý kopeček, potom si dali oběd a vyrazili zpět do Prahy.

> Fotogalerie <

 

Kutná Hora – Česká republika
Druhý květnový svátek sme se rozhodli podívat do nedalé Kutné Hory. Vyrazili sme opět i s Michalovou rodinou. První zastávkou byla Kostnice, což je opravdu silný zážitek, i když našim dětem to bylo dost jedno. Pak sme se přesunuli pod chrám sv.Barbory, vyšli nahoru a kolem muzea stříbra došli do chrámu. Pak si zašli na oběd, podívali se na náměstí a zpět k chrámu, tam si na trávě odpočinuli a zpět domů.

> Fotogalerie <

 

Černobyl – Ukrajina
Na konci června konečně došlo na dlouho plánovaný a hodně očekávaný zážitek. Celodenní prohlídka v zakázané zóně kolem vybuchlého reaktoru jaderné elektrárny Černobyl. Postupně jsme s průvodcem. který nás nabral v Kyjevě, prošli část města Černobyl, město duchů Pripjať, zastávka přímo u nového sarkofágu na reaktoru č.4 a prohlídka radarového komplexu Duga. Celý den byl opravdu silným zážitkem.

> Fotogalerie <

 

Kyjev – Ukrajina
No a protože jsme si to naplánovali na 4 dny, tak po Černobylu jsme měli den a půl na pořádnou prohlídku hlavního města Ukrajiny, Kyjeva. Začali jsme chrámy sv. Sofie a sv. Michala, potom po břehu Dněpru parkem Kresčatyk s vyhlídkama, Kyjevskopečorská lávra a památník se sochou Matka Vlast, kde jsme po skupinách vystoupali až do výšky 94 m. Kyjev vypadá o hodně líp než, když sem tam před 11 lety byl.

> Fotogalerie <

 


Comments are closed