Rok_2020

Krkonoše – Česká republika

V půli června, v době u nás už snad pokoronové, jsme se vydali celá rodina na pronajatou chatičku v Kunčicích nad Labem, kde jsme plánovali strávit týden společně i s mými rodiči. Naplánované výlety byly hlavně na Sněžku, potom taky podívat se na pramen Labe a zakončit stezkou v korunách stromů. Mimo to jsme byli i v Hostinném, Vrchlabí a na pouti.

Fotogalerie…

 

Máchovo jezero – Česká republika

Již tradiční prodloužený víkend na březích Máchova jezera nemohl chybět ani tento rok. Ubytovaní opět tam, co vždy, rodinná atmosféra, parádní. Tentokrát jsme si s sebou přibalili i Michala s rodinou a Ríša s Terezkou byli šťastní, že spolu můžou blbnout. Vzali i kola, abychom to okolí pěkně projeli a opět se to povedlo a užili jsme si sluníčka i koupání.

Fotogalerie…

 

Kraków a okolí – Polsko

No a protože máme moc rádi Polsko a protože Kraków je jedno z nejkrásnějších měst tohoto státu, zavítali jsme letos sem. Plán se povedl skoro kompletně, takže byl aquapark, zoo, solný důl ve Věličce i zábavní park Zatorland. Prohlídka města sestávala z Hlavního náměstí, Sukenice a královského zámku Wawel. Ochutnali místní pirožky i polévku žurek, zkrátka moc jsme si to spolu užili.

Fotogalerie…

 

Dunkerque – Francie

Francie… No skoro neuvěřitelný, že se mi dařilo čtyřicet let se týhle zemi úspěšně vyhýbat až ale nakonec sem do ní vstoupil, asi na tři hodiny, ale i to se počítá. A protože cíl letošní dovolený byla hlavně Belgie, odkud je to do Francie kousek, tak bylo jasné, že první francouzské město, které uvidím bude Dunkerque. Takže přístav, kostel, radnice a památník operace “Dynamo”.

Fotogalerie…

 

Oostende, Bruggy a Gent – Belgie

Letošní cíl naší “pánské” dovolené, vzhledem k situaci s covidem, jsme volili něco, co není daleko, abychom nemuseli kupovat letenky a mohli jet autem. No a vyhrála to Belgie. No musím upřímně říct, že jsem čekal, že to bude pěkný, ale vážně mi vzalo dech. Počasí nakonec super, spalo se v kempech, takže bylo, fakt parádní moře v Oostende, malebné Bruggy a nádherou překvapující Gent.

Fotogalerie…

 

Lucemburk, Schengen – Lucembursko

Nakonec poslední zastávkou bylo, místo Bruselu, hlavní město státečku Lucembursko a sice Lucemburk. Zakempovali jsme kousek od města v pěkném kempu, počasí se trošku pokazilo. Prošli jsme město křížem krážem. Viděli palác velkovévody, kasematy na vrchu Bock tak i v unesco zařazenou čtvrť Grund. Zastávka i v obci Schengen, netřeba představovat.

Fotogalerie…

 

Moritzburg – Německo

Původní plán byl zajet spolu jen s Ríšou do kempu a strávit dvě noci ve stanu, ale počasí nakonec rozhodlo za nás. Celou sobotu v Drážďanech pršelo a tak jsme počkali na neděli a vyrazili na otočku na pohádkový zámek. Známý z pohádky “O Popelce” a sice Moritzburg. Musím říct, že to je to fakt nádhera a sem rád, že jsme tu byli.

Fotogalerie…

 


Comments are closed.