Rok 2004

Igrane, Dubrovnik – Chorvatsko

Na konci května u nás ještě nebylo nic moc počasí a tak padla volba jet se ohřát na jih Chorvatska. Cesta byla dlouhá, no ale nakonec jsme v pořádku v noci dorazili do vesnice Igrane, kde jsme se ubytovali. Ráno bylo krásně a tak okamžitě na pláž. Byli jsme tam jen na prodloužený víkend a tak jsme stihli jen prohlídku Dubrovníku, který je opravdu hezké město a pak ještě obligátní návštěva Makarské.

Fotogalerie…

Karlovy Vary a okolí – Česká republika

Koncem června jsme si udělali prodloužený víkend a zajeli se podívat do severozápadních Čech. První zastávkou byl hrad Loket, kde jsme si prošli okolí hradu i podhradí. Poté přesun do Františkových lázní, kde jsme si prohlédli kolonádu, udělali pár fotek a odjeli do Mariánských lázní, tam jsme strávili víc času, počkali na zpívající fontánu a odjeli na ubytování do Karlových Varů. Další den si prohlédli kolonádu, hotel Thermal, vřídlo a panorama města z rozhledny.

Fotogalerie…

Západní Turecko

Po mnoha měsících plánování a zařizování jsme v červenci vyrazili do Turecka. Dostopovali do Budapešti, odkud vlakem až do Istanbulu, kde jste strávili hodně času, protože to je nejkrásnější město, co jsem kdy viděl. Odtud přesun busem do Izmiru, prohlídka a opět přesun, do Efesu, projít zbytky slavného antického města. Potom celodenní přesun k hedvábným jezírkům v Pamukkale, které bylo cílem naší cesty. Pak přesun do Istanbulu a vlakem tři dny zpět do Česka.

Fotogalerie… | Deník…

Ostrov Krk – Chorvatsko

Konec srpna byl ideálním k tomu se sebrat a odjet na týden do Chorvatska, jako cílová destinace byl zvolen ostrov Krk. Předpověď počasí na týden vypadla, že bude slunečno a tak po příjezdu jsme se ubytovali a ráno vyrazili na pláž, kde jsme strávili opravdu celý den. Další den jsme se sbalili a jeli na pláže do nedalekého města Njivice. Potom jsme si ještě na jeden den zajeli do Vrbniku, ale jinak jsme zbytek dovolené strávili v Krku a prozkoumali malebné město.

Fotogalerie…

Podhájska a okolí – Slovensko

Na začátku září jsme se vydali na Slovensko a sice do oblíbené lázeňské vesnice Podhájska. Kde jsme strávili víkend relaxací v termální vodě a protože jsme nechtěli jenom ležet v bazénu, tak jsme se vypravili i za památkami. První město, které jsme prošli byla Trnava, potom návštěva mohyly generála Rastislava Štefánika v Brezové pod Bradlom, kde se trošku mračilo. Nakonec ještě procházka po malebných lázeňských Piešťanech.

Fotogalerie…


Comments are closed.