Rok 2008

Sárvár a Györ – Maďarsko
Na konci února opět proběhl nápad jet se ohřát do Maďarska do lázní, vyhrál to Sárvár, ale protože jsme měli tentokrát víc času tak jsme se zajeli podívat i do Györu, kde jsme udělali prohlídku. Počasí bylo super, krásně modrá obloha. A když už jsme byli v Györu, tak jsme nemohli vynechat památku UNESCO a sice jeden z nejstarších klášterů v Maďarsku v Pannonhalmě.

Fotogalerie…

 

Okruh Írán
V půlce května došlo, po opakovaném odkládání, na nejhorší – Írán. Protože se mnou nikdo nechtěl jet.. jel sem sám. Letecky do Istanbulu a odtud autobusem. V Íránu jsem se rozhodl udělat navíc Mashad a pak už klasické kolečko všech cestovatelů. Z Mashadu Kermán a poušť Kaloot, dále Šhíráz a Persepolis, pouštní město Yazd a zastávka opravdu všech Esfahán. Město Kashan a vesnice Abyaneh, pak přesun pod sopku Damavand. Výstup do posledního výškového tábora (4200), nocleh. Přelet do Rashtu, ke Kaspickému moři, Masuleh, Tabríz a busem zpět.

Fotogalerie… | Deník…

 

Orlí hnízdo a okolí – Německo, Rakousko
Červenec začal výletem na jih, a sice do rakouského města Salzbug, kam jsme přijeli navečer, ubytovali se v kempu. Ráno prohlídka a odjezd do ledové jeskyně Eisriesenwelt. To ale nebylo všechno a pokračovali jsme dál do německého města Berchtesgaden, kde jsme opět zakempovali a ještě stihli prohlídku města. Ráno výjezd elektrobusem pod Orlí hnízdo, tam prohlídka, potom sjezd ke Königsee a nakonec ještě vyjížďka ke Krimmelským vodopádům.

Fotogalerie…

 

Okruh Ibiza – Španělsko
Pro začátek září byla zvolená odpočinková dovolená na španělském ostrově Ibiza. V tříhvězdičkovém hotelu na pláži ve městě San Antoni. Pár dní jsme se jen tak flákali u vody a večer na prochajdu do města. Ale znám se a tohle nezvládnu dělat celý týden a proto se půjčilo auto a jelo se za krásami ostrova. První zastávka bylo hlavní město ostrova Eivissa, potom pláže Cala d’Hort, Cala Salada pak ve městě Santa Eulària Des Riu a Cala Boix a nakonec jeskyně svatého Marka.

Fotogalerie…

 

Gliwice – Polsko
Na začátku prosince jsme se dopravili do polských Gliwic, kde probíhal veletrh MTB. Kde jsme zůstali až do odpoledne. Potom jsme jeli na ubytování do hotelu a na prohlídku města, která nebyla nijak veliká, a de facto ani moc plánovaná, takže jsme jen jeli do centra a prošli si hlavní náměstí, podívali se na pár kostelů a přilehlých uliček. Celkem pěkné město. Potom na nákup alkoholu a všichni se sešli na jednom pokoji…

Fotogalerie…


Comments are closed.