Rok 2017

Izrael a Palestina

Letošní cíl hlavní dovolené byl zvolen už někdy v únoru a sice, strávit týden ve státě Izrael a pokud to půjde, podívat se i do Palestiny. Nakonec, na to, že jsme se pohybovali výhradně hromadnou dopravou, jsme toho objeli celkem dost. V Jeruzalému byla “základna” na 4 noci. Viděli jsme Mrtvé moře, pevnost Masada, Betlém, Galilejské jezero, přístav Haifa, starověké Akko a koupání v Tel Avivu.

Fotogalerie…

 

Řím – Vatikán – Itálie

Pár dnů po návratu z Blízkého východu došlo konečně na vánoční dárek, kterým byla návštěva Říma a nejmenšího státu světa Vatikán. Protože jsem od toho nic moc neočekával, tak jsem byl opravdu hodně překvapen, jak krásné město to je. Neplánovaně jsme zahlédli i papeže Františka a nakonec jsme stihli navštívit vše, co jsme si stanovili. Jediné, co kazí dojem města, je neskutečné množství turistů.

Fotogalerie…

 

Máchovo jezero – Česká republika

Konec června je již tradiční, prodloužený víkend na námi tolik oblíbeném Máchově jezeře. Loni, když bylo Ríšovi půl roku a ještě nechodil, tak si to tak neužil, jako letos. A my sme si to samozřejmě užili s ním. Jen sme šli na hlavní pláž s tím, že bude fungovat bazén, ale bohužel nefungoval, ale s lopatkou a pískem si na pláži taky dost vyhrál. Už se těšíme zase na další rok.

Fotogalerie…

 

Wroclaw – Polsko

Tak a Ríša poprvé vyrazil za hranice naší republiky. Na červencové svátky sme si udělali výlet do nedaleké polské Wroclawi. Ubytovali se v apartmánu v centru, prošli si staré město. Jeden den sme strávili v tamní ZOO, kde je krásný nový pavilon Afrikanium. Další den byl v plánu aquapark, kde byl Ríša ve svém živlu a dostat ho z vody bylo prakticky nemožné. Takže Wroclaw musím určitě doporučit.

Fotogalerie…

 

Terezín – Česká republika
Jednu prázdninovou sobotu sme se rozhodli navštívit nedaleký Terezín. Domluvili sme se s Michalem a tak sme vyrazili dvě rodinky. Rodinné vstupné do Malé pevnosti činí 350,- a je to i s výkladem. Prohlídka je tam na slabou hodinu. Trošku problém je, se potom někde ve městě najíst, prošli sme asi 3 restaurace a nakonec si dali českou klasiku v Atipiku, za lidovou cenu.

Fotogalerie…

 

Dlhá Lúka – Slovensko
Protože se bárák po babičce ještě neprodal, uspořádalo se v srpnu rodinné setkání u příležitosti jejího ročního výroční. Cestu sme naplánovali v úterý nočním vlakem z Prahy a návrat v sobotu přes den taky vlakem. Stihli sme navštívit město Bardejov, Bardejovské kúpele, hrad Zborov a dát si zasloužené pivko na zahrádce v kope u Braňa. Taky sme byli rádi, že se tam Ríša viděl s početnou částí slovenské větve naší rodiny.

Fotogalerie…


Comments are closed.