Rok 2018

Hora Říp – Česká republika

Dubnové teplé počasí vybízelo k  výletu a protože ani já, ani Ríša sme ještě na horě Říp nebyli, tak sme vyrazili všichni i s Michalovou rodinou. Jako vždy se nám povedlo trefit se do nějaké akce, takže tentokrát pouť. Napojit se na stezku na horu, bylo náročnější, ale ne tak jako výstup s Ríšou na zádech. Odměnou byl hezký výhled.

Fotogalerie…

 

Pálava – Česká republika

První květnový svátek měli naši pronajatý domek Horních Věstonicích a tak jsme toho využili a vyrazili za nimi na Pálavu. Jeden den jsme si udělali tůru na vrch Děvín a zříceninu Děvičky, kdy Ríša to skoro vše prospal v nosítku. Potom ještě výlet na kole do Strachotína. Další den byl výlet do Mikulova a udělali si výšlap na Svatý kopeček, potom si dali oběd a vyrazili zpět do Prahy.

Fotogalerie…

 

Kutná Hora – Česká republika

Druhý květnový svátek sme se rozhodli podívat do nedalé Kutné Hory. Vyrazili sme opět i s Michalovou rodinou. První zastávkou byla Kostnice, což je opravdu silný zážitek, i když našim dětem to bylo dost jedno. Pak sme se přesunuli pod chrám sv.Barbory, vyšli nahoru a kolem muzea stříbra došli do chrámu. Pak si zašli na oběd, podívali se na náměstí a zpět k chrámu, tam si na trávě odpočinuli a zpět domů.

Fotogalerie…

 

Černobyl – Ukrajina

Na konci června konečně došlo na dlouho plánovaný a hodně očekávaný zážitek. Celodenní prohlídka v zakázané zóně kolem vybuchlého reaktoru jaderné elektrárny Černobyl. Postupně jsme s průvodcem. který nás nabral v Kyjevě, prošli část města Černobyl, město duchů Pripjať, zastávka přímo u nového sarkofágu na reaktoru č.4 a prohlídka radarového komplexu Duga. Celý den byl opravdu silným zážitkem.

Fotogalerie…

 

Kyjev – Ukrajina

No a protože jsme si to naplánovali na 4 dny, tak jsme měli den a půl na pořádnou prohlídku hlavního města Ukrajiny, Kyjeva. Začali jsme chrámy sv. Sofie a sv. Michala, potom po břehu Dněpru parkem Kresčatyk s vyhlídkama, Kyjevskopečorská lávra a památník se sochou Matka Vlast, kde jsme po skupinách vystoupali až do výšky 94 m. Kyjev vypadá o hodně líp než, když sem tam před 11 lety byl.

Fotogalerie…

 

Toskánsko – Itálie

Na naše čtvrté výročí svatby jsme se rozhodli navštívit jednu z nejkrásnějších částí Itálie a sice Toskánsko. Doletěli jsme do Boloně, půjčili si auto a postupně objeli strašnou spoustu turistických cílů jako… Florencie, Lucca, Pisa, Volterra, San Gimignamo, Siena, Montalcino, Pienza, Montepulciano, jezero Trasimeno a Cortona potom přejezd do San Marina a nakonec den na pláži v Riccione.

Fotogalerie…

 

San Marino – San Marino

Při opoustění kraje toskánského jsme absolvovali přes 100 km serpentin než jsme dorazili do našeho dalšího cíle a to zřejmě do nejstarší republiky na světe jménem San Marino. Siluetou tohoto stejnojmenného hlavního města, jsou tři obranné věže vysoko na skále Monte Titano, která je zároveň nejvyšší horou tohoto páteho nejmenšího státu na světě, žijícího hlavně z turistického ruchu.

Fotogalerie…

 

Kos – Řecko

První Ríšovo moře se událo až na konci září a konkrétně to bylo na ostrově Kos patřícím Řecku. Byla to klasická válečka u vody, ale musím říct, že nakonec jsme si půjčili auto i kola a viděli celkem dost z tohoto ostrova. Vyhlídky okolo města Kefalos, paradise beach, horskou vesnici Zía, město Kós i termální pramen. Let zvládl opravdu dobře. Jen to moře pro něj ještě není, takže spíš takový velký pískoviště.

Fotogalerie…

 


Comments are closed.