Rok 2012

Třebíč – Česká republika
Na začátku jara jsme zavítali do mého rodného města a sice do Třebíče. Třebíč je známá především tím, že jsou zde dvě památky zapsané na seznam kulturního dědičtví. Jedním z nich je bazilika svatého Prokopa s přilehlou židovskou čtvrtí, která je jednou z největších v Evropě, tou druhou je starý židovský hřbitov na Hrádku. To ale nejsou zdaleka všechny památky tohoto města…

Fotogalerie…

 

Telč – Česká republika
V dubnu jsme se zajeli podívat do městečka Telč, které je zapsáno na seznamu kulturního dědictví a to samozřejmě právem. Telč je jedním z nejnavštěvovanějším měst v České republice. Kompaktní staré město s domy s podloubím, ale hlavně telčský zámek, který je dominantou, dělají Telč oblíbeným cílem turistů. Návštěva se dá v pohodě zvládnout za jeden den a to i s prohlídkou zámku.

Fotogalerie…

 

Amsterdam a okolí – Nizozemí
K mým narozeninám jsme si dopřáli zájezd s Boleslavskou cestovkou do země tulipánů do Nizozemí a to konkrétně do zahrady Keukenhof, kde jsme strávili asi 2 hodiny. Potom jsme odjeli do skanzenu v Zaanse Schans, kde je soustředěno několik větrných mlýnů a typických stavení. Na závěr byla prohlídka Amstrdamu, kde jsme strávili něco kolem šesti hodin. Počasí se celkem povedlo, takže výlet za to stál, až na tu úmornou cestu busem…

Fotogalerie…

 

Máchovo jezero – Česká republika
Máchovo jezero je obligátní a již tradiční výlet, který nesmí v našem itineráři na léto chybět. Proto jsme se v červenci vydali na prodloužený víkend právě sem. Jako další cestují s námi jela i naše psice, která jako milovník vody si to umí opravdu užít a aportuje až do úplného vyčerpání. Navštívili jsme hlavní pláž, užili si místní atrakce, zašli na minigolf. Druhý den se vydali na strmou cestu na Bezděz, kde nás zastihla parádní bouřka.

Fotogalerie…

 

Karlštejn – Česká republika
Léto je ideální k tomu vydat se na nějaké hrady nebo zámky. V tomto případě jsme si vybrali nedaleký hrad Karlštejn, který je častým cílem všech turistů. Hrad se začal stavět už v roce 1348 a postupem času byl hrad určen převážně k ochraně korunovačních klenotů. Nejcennějším místem je kaple svatého Kříže, která je obdivovaná pro její zlacený interiér i soubor obrazů. Samotná cesta, která vede podél potoka je příjemnou procházkou.

Fotogalerie…

 

Dukelský průsmyk – Slovensko
Při každoroční letní návštěvě babičky v Bardejově, jsme se rozhodli zajet si na výlet na Dukelský průsmyk, dějiště tuhých bojů ve 2. světové válce. Navštívili jsme jak památník, výstavu vojenské techniky ve Svidníku, tak i blízká pole u vesnice Kapišová, kde zůstalo dodnes několik tanků, které jsou volně přístupné i když už značně “pošramocené”. Dukelský průsmyk je pojmenován po nedalekém polském městě Dukla a nachází se ve výšce 502 m.n.m.

Fotogalerie…

 

Hammamet – Tunisko
První společná letní dovolená se plánovala dlouho, hledala taktéž, až nakonec zvítězilo Tunisko. Hotel poblíž města Hammamet byl 3*, ale prostředí bylo příjemné a vesměs nám tam nic nevadilo. A aby jsme jen neleželi na pláži, tak jsme vyrazili i na dva výlety. Jeden přímo do města Hammamet, kde jsme prošli pevnost a v ní ukrytý bazar a druhý už od cestovky do hlavního města Tunisu, kde se nám povedlo i tak trošku ztratit… ale naštěstí všechno dobře dopadlo.

Fotogalerie…

 

Regensburg – Německo
Na konci roku, jsme se vydali opět s Boleslavskou cestovkou, tentokrát jsme vzali Irču a Toma se sebou a na adventní trhy zajeli do bavorského města Regensburg. Který není až tak moc vzdálený od hranic naší republiky. Počasí opět nebylo na naší straně a tak po příjezdu nás čekala mlha, náledí a občas déšť se sněhem. Ale i přes tyhle “obtíže” jsme si užili nákupů, svařeného vína a klobás. Klidně bych se tam vrátil, ale rozhodně až nebude mlha, abych taky něco viděl…

Fotogalerie…


Comments are closed.