Rok 2012

Třebíč – Česká republika
Na začátku jara jsme zavítali do mého rodného města a sice do Třebíče. Třebíč je známá především tím, že jsou zde dvě památky zapsané na seznam kulturního dědičtví. Jedním z nich je bazilika svatého Prokopa s přilehlou židovskou čtvrtí, která je jednou z největších v Evropě, tou druhou je starý židovský hřbitov na Hrádku. To ale nejsou zdaleka všechny památky tohoto města…

> Fotogalerie <

 

Telč – Česká republika
V dubnu jsme se zajeli podívat do městečka Telč, které je zapsáno na seznamu kulturního dědictví a to samozřejmě právem. Telč je jedním z nejnavštěvovanějším měst v České republice. Kompaktní staré město s domy s podloubím, ale hlavně telčský zámek, který je dominantou, dělají Telč oblíbeným cílem turistů. Návštěva se dá v pohodě zvládnout za jeden den a to i s prohlídkou zámku.

> Fotogalerie <

 

Amsterdam a okolí – Nizozemí
K mým narozeninám jsme si dopřáli zájezd s Boleslavskou cestovkou do země tulipánů do Nizozemí a to konkrétně do zahrady Keukenhof, kde jsme strávili asi 2 hodiny. Potom jsme odjeli do skanzenu v Zaanse Schans, kde je soustředěno několik větrných mlýnů a typických stavení. Na závěr byla prohlídka Amstrdamu, kde jsme strávili něco kolem šesti hodin. Počasí se celkem povedlo, takže výlet za to stál, až na tu úmornou cestu busem…

> Fotogalerie <

 

Máchovo jezero – Česká republika
Máchovo jezero je obligátní a již tradiční výlet, který nesmí v našem itineráři na léto chybět. Proto jsme se v červenci vydali na prodloužený víkend právě sem. Jako další cestují s námi jela i naše psice, která jako milovník vody si to umí opravdu užít a aportuje až do úplného vyčerpání. Navštívili jsme hlavní pláž, užili si místní atrakce, zašli na minigolf. Druhý den se vydali na strmou cestu na Bezděz, kde nás zastihla parádní bouřka.

> Fotogalerie <

 

Karlštejn – Česká republika
Léto je ideální k tomu vydat se na nějaké hrady nebo zámky. V tomto případě jsme si vybrali nedaleký hrad Karlštejn, který je častým cílem všech turistů. Hrad se začal stavět už v roce 1348 a postupem času byl hrad určen převážně k ochraně korunovačních klenotů. Nejcennějším místem je kaple svatého Kříže, která je obdivovaná pro její zlacený interiér i soubor obrazů. Samotná cesta, která vede podél potoka je příjemnou procházkou.

> Fotogalerie <

 

Dukelský průsmyk – Slovensko
Při každoroční letní návštěvě babičky v Bardejově, jsme se rozhodli zajet si na výlet na Dukelský průsmyk, dějiště tuhých bojů ve 2. světové válce. Navštívili jsme jak památník, výstavu vojenské techniky ve Svidníku, tak i blízká pole u vesnice Kapišová, kde zůstalo dodnes několik tanků, které jsou volně přístupné i když už značně “pošramocené”. Dukelský průsmyk je pojmenován po nedalekém polském městě Dukla a nachází se ve výšce 502 m.n.m.

> Fotogalerie <

 

Hammamet – Tunisko
První společná letní dovolená se plánovala dlouho, hledala taktéž, až nakonec zvítězilo Tunisko. Hotel poblíž města Hammamet byl 3*, ale prostředí bylo příjemné a vesměs nám tam nic nevadilo. A aby jsme jen neleželi na pláži, tak jsme vyrazili i na dva výlety. Jeden přímo do města Hammamet, kde jsme prošli pevnost a v ní ukrytý bazar a druhý už od cestovky do hlavního města Tunisu, kde se nám povedlo i tak trošku ztratit… ale naštěstí všechno dobře dopadlo.

> Fotogalerie <

 

Regensburg – Německo
Na konci roku, jsme se vydali opět s Boleslavskou cestovkou, tentokrát jsme vzali Irču a Toma se sebou a na adventní trhy zajeli do bavorského města Regensburg. Který není až tak moc vzdálený od hranic naší republiky. Počasí opět nebylo na naší straně a tak po příjezdu nás čekala mlha, náledí a občas déšť se sněhem. Ale i přes tyhle “obtíže” jsme si užili nákupů, svařeného vína a klobás. Klidně bych se tam vrátil, ale rozhodně až nebude mlha, abych taky něco viděl…

> Fotogalerie <


Comments are closed