Rok 2016

Třebíč – Česká republika

Velikonoční čas jsme se rozhodli strávit v rodinném kruhu v Třebíči. Byl to první takový velký výlet pro malého Richarda, ale musím říct, že to zvládl moc dobře a byl hodný. Navštívili jsme pár přátel, stihli jsme domluvit i datum Richardova křtu, no a neděli se u nás setkala celá rodina včetně babičky, vlastně Richardovy prababičky… Na Velikonoční pondělí dostal Ríša mrskačku, ale moc mu to ještě nešlo, tak sem to vzal za něj…

Fotogalerie…

 

Máchovo jezero – Česká republika

V červnu nastala ta správná doba ke každoroční návštěvě Máchova jezera s Irčou a Tomem. Příjezd v pátek kolem poledne byl deštivý a tak to zůstalo celý den, až potom k večeru se trošku vyčasilo, ale v koupání mi to nezabránilo. Sobota byla o poznání lepší. Vzali sme Ríšu a šli procházkou do Doks. Večeře v hotelu Berg. V neděli dopoledne slunění a koupání a i Ríša si smočil nožky. Pak hrad Houska a vyhlídka na Říp.

Fotogalerie…

 

Hrad Točník a Žebrák – Česká republika

První červencový svátek jsme se vydali nedaleko za Prahu, na dvojhradí Točník a Žebrák. Bohužel v tento den tam probíhala akce oživený hrad. My se vydali s Ríšou a i s Chelsou, no bylo to náročné, protože bylo dost teplo, takže Iva s Ríšou v bondolku a já se psem na vodítku a v druhé ruce foťák, prodírajíc se davy lidí. Jinak ale hrad Točník je fakt moc pěkný, doporučuji. Z Žebráku stojí vlastně jen věž, ale je z ní parádní výhled.

Fotogalerie…

 

Lidice – Česká republika

Jednu deštivější letní neděli jsme shledali dobrou na to, že by bylo správné navštívit Národní památník Lidice. Já tam ještě nebyl a Iva naposled na základce a protože si člověk má historii připomínat… ať už je jakkoliv děsivá a to sochy lidických dětí opravdu jsou… Nevěřil bych, kdybych to neviděl, že z Lidic nezůstalo, kromě pár základů, vůbec nic.

Fotogalerie…

 

Přerov a okolí – Česká republika

V pátek jsme odjeli na prodloužený wellness víkend bez Richarda do moravského města Přerov. Ubytovaní v hotelu Jana jsme si užívali sauny, vířivku, kulečník, šipky… Na výlet jsme jeli na krásný hrad Bouzov, potom na Svatý Kopeček u Olomouce, kde jsme obdivovali krásu tamní baziliky. V neděli jsme se ještě zastavili na mši na poutním místě Svatý Hostýn.

Fotogalerie…

 

Drážďany – Německo

Na předposlední říjnovou sobotu jsme si naplánovali výlet do nedalekých Drážďan. Obsazení bylo já a Ivanka, Irča a Honza. Odjezd kolem 9 ráno a počasí takové neurčité s předpovědí přeháněk. Město samo o sobě mě překvapilo, je opravdu moc hezké a na to že to bylo celé vybombardované, je to fakt pozoruhodné. Nákupy pro Ríšana v Primarku jsme prý nemohli vynechat…

Fotogalerie…


Comments are closed.