Rok 2010

Marilleva – Itálie
Březen byl zvolen jako měsíc, kdy se pojede lyžovat do Itálie. Cílem byla vesnice Marilleva nedaleko města Madonna di Campiglio, kde jezdí ženy světový pohár. Jela nás celkem velká banda, asi čtyři auta. Bylo to na týden se skipasem a bez jídla. V našem pokoji nás bylo ubytovaných šest. Počasí nám celkem vyšlo, až na poslední dva dny, kdy pršelo, ale do té doby bylo fakt azúro. Nejlepší byl asi půlhodinový sjezd z Groste.

Fotogalerie…

 

Špindlerův Mlýn – Česká republika
Květnový výlet byl v podstatě vánočním dárkem. Jelo se na sever a to do Krkonoš, do Špindlerova Mlýna. Ubytování a wellness bylo zajištěno v hotelu Velveta, který je na cestě mezi Vrchlabím a Špindlem. V pátek bylo jen ubytování. Zato v sobotu jsme se vydali na Sněžku, dole bylo celkem teplo tak jsme nasedli na lanovku a vyjeli až nahoru, kde už tak teplo teda nebylo, potom návrat a prohlídka Špindlu. No a večer pěkně wellness, sauna a vířivka. Po cestě zpět, krátká zastávka v Kutné Hoře.

Fotogalerie…

 

Jindřichův Hradec – Česká republika
V červenci se podařilo na skok opět vypadnout, sice jen “za humna”, ale taky dobrý. Jindřichův Hradec byla dobrá volba, nejen proto, že je to jedno z nejstarších českých měst s gotickým hradem, ale i proto, že se zde nachází nový aquapark. Což v podstatě byl cíl naší cesty a protože bylo hezky, tak jsme zvládli i letmou prohlídku města se sousoším Nejsvětější Trojice tak i s výstupem na městskou vyhlídkovou věž, která má bezmála 70 metrů.

Fotogalerie…

 

Krkonoše – Česká republika
V září jsme jeli oslavit narozeniny na chatu ve Vítkovicích v Krkonoších a proto se samo nabízelo jet se podívat do Jilemnice, ale hlavně do Harrachova a na Mumlavské vodopády. Počasí nám dost nepřálo a tak jsme byli dost promočení. Ale zase tím, že dost pršelo a pršelo i dlouho před tím tak Mumlavské vodopády měly hodně velký průtok, takže super podívaná. No Harrachov jsme už jen prošli pod deštníkem a zalezli se ohrát do restaurace.

Fotogalerie…

 

Györ – Maďarsko
V polovině října se zadařilo a my vypadli na prodloužený víkend do maďarských lázní v Györu. Bydleli jsme přímo v Györu v jednom moc pěkným penzionu, nicméně to bylo celkem daleko od lázní i od centra, proto se tam muselo dojet autem. V podstatě jsme tam strávili jen jeden celý den, ale užili si to. Hlavně saunové centrum, které tam mají je parádní a ani tam nebylo moc lidí. No a v neděli zase zpět domů, ale i na ten jeden den to za to určitě stálo.

Fotogalerie…

 

Vídeň – Rakousko
Před koncem roku jsme se vydali na výlet do adventní Vídně. Jediné co bylo, že jsme se museli dopravit do Znojma, kde už na nás čekali. Cesta ze Znojma do Vídně je celkem rychlá. Tam jsme chvíli chodili s průvodkyní, ale potom se rozprchli. Šli jsme samozřejmě kolem baziliky svatého Štěpána, prošli si celé centrum a nakonec zakotvili před radnicí, kde bylo asi nejvíc stánků. Něco jsme pokoupili a samozřejmě popili svařák i slivovici z domova.

Fotogalerie…


Comments are closed.