Rok 2006

Východní Čechy
Bohatý cestovatelský rok začal už v dubnu, kdy jsme se vydali do východních Čech. První cesta vedla do Adršpašsko-Teplických skal. Tam jsme si to prošli, někde ještě byla celkem velká vrstva sněhu a teplo taky vypadá jinak. Zastavili jsme se v Hronově, potom u Náchoda u dělostřeleckého srubu “Zelený” a nakonec zastávka v Babiččině údolí v Ratibořicích.

Fotogalerie…

 

Budapešť – Maďarsko
V červnu jsme se vypravili autem na Slovensko do lázeňského města Štůrovo. Tam jsme strávili jeden den koupáním se. Další den, protože to je opravdu celkem kousek jsme si zajeli do hlavního města Maďarska a sice do Budapeště. Počasí nám zrovna moc nepřálo, byla celkem kosa a poprchávalo. No tak ale i tak jsme šli na prohlídku, začali jsme Budským hradem, Rybí bašta, náměstí hrdinů, dortíky v Gerbaud, koupání v hotelu Gellért. Druhý den ještě katedrála v Ostřihomi.

Fotogalerie…

 

Okruh Litva
Po mnoha odkládáních, hlavně z důvodu počasí jsme konečně v půlce července vyrazili stopem na dlouhou cestu, kde první zastávkou byla Litva. Z polského Těšína jsme vyrazili s jedním suprovým kamioňákem Urmasem z Estonska, který nás dovezl až ke Kaunasu. Odtud do Vilniusu, letmá prohlídka a busem do Trakai, do kempu a na pivko. Ráno Trakai, pak přesun do Palangy, nocleh ve skromném zahradním domečku. Brzo ráno přesun do Nidy na Kurskou kosu (Unesco), tam celý den, návrat na ubytko. Ráno odjezd do Šiauliai na Horu Křížů. Potom už jen 2 stopy a lotyšská hranice.

Fotogalerie… | Deník…

 

Riga – Lotyšsko
Na druhý stop do Lotyšska jsme moc dlouho nečekali. Hranice v pohodě. Vysadil nás v Rize před vlakáčem. Výměna peněz a pak cesta vlakem do Jurmaly, kde jsme zaparkovali v kempu, takže stan a šup na pivko. Brzo ráno odjezd na prohlídku Rigy. Tam jsme strávili skoro celý den, je tam spousta pěkných věcí. Navečer návrat do kempu a koupání v Baltu. Voda byla celkem teplá. Ráno přesun do Rigy, koupení lístků na bus do Tallinnu. Sehnali jsme lístky až na druhou, tak máme čas na nakoupení suvenýrů a pořádný oběd.

Fotogalerie… | Deník…

 

Tallinn – Estonsko
Cesta do Estonska probíhala normálně. Pasovka v pohodě. Přijeli jsme na autobusák v Tallinnu někdy k večeru. Opět výměna peněz a nejdůležitější zjistit, který autobus nás odveze do kempu. No chvíli to trvalo, ale povedlo se a tak stavíme stan v kempu pod TV vysílačem. Jdeme na zasloužený pivko. Další den odjezd do Helsinek, ale to níže. Po návratu jsme si část Tallinnu prošli, našli českou hospodu. Zpět do kempu. Ráno na prohlídku, která nám opět zabrala celý den, řekl bych že Tallinn je z těch měst asi nejhezčí. Nocleh a ráno na stop na cestu zpět.

Fotogalerie… | Deník…

 

Helsinky – Finsko
Další den po příjezdu do Tallinnu, jsme si řekli, že si na jeden den zajedeme do Finska do Helsinek. Koupili jsme si pekelně drahý zpáteční lístky na rychločlun. Cesta trvala hodinu, takže na prohlídku bylo dost času. Nevím jestli jsem neměl dost informací, ale jako bych řekl, že tam kromě dvou katedrál není nic moc k vidění. Ještě jsme viděli Operu a parlament. Dali jsme si drahý a hnusný pivo a potom v přístavu čerstvýho lososa, ten byl mňam. Tak jsme tam tak courali po přístavu a koukali na ty obrovský lodě, až přišel čas nastoupit na loď na návrat do Tallinnu.

Fotogalerie… | Deník…

 

Warszawa – Polsko
Ráno jsme z Tallinnu stopli dva kluky, co nás vzali skoro přes celý Estonsko. Potom polský kamion na hranice Lotyško a Litva, kde nás vysadil s tím že na nás počká na druhý straně. Tak nás převezl dánský pár. Čekal tam, dali jsme jídlo a už potmě nás dovezl až na hranice Polska, kde jsme se vyspali na poli pod stanem. Ráno snídaně a dlouhý stopování, až nakonec nás Čech hodil do Bialystoku, odkud vlakem do Varšavy. Tam prohlídka paláce kultury, královský palác a hlavní náměstí pak pivko a večer na noční vlak do Břeclavi.

Fotogalerie… | Deník…

 

Istrie – Chorvatsko
Na začátku září jsme jeli prověřit nový auto do Chortvatska, na Istrii. Bydleli jsme v malebném městečku Rovinj. Cesta probíhala klasicky přes noc, ráno sehnat ubytování a pak k vodě. Potom prohlídka města s nějakou večeří. Další den se brzo ráno jelo kouknout na Limský fjord, ale hlavně do města Pula a její slavné koloseum, kde jsme strávili dost času. Po cestě zpět jsme se vyprsili na jedné z několika pláží. Další den před odjezdem jsme ještě stihli projít město Pořeč.

Fotogalerie…

 

Luxor, Gíza a Káhira – Egypt
V říjnu došlo taky konečně na oblíbenou destinaci všech a sice na Egypt. Jako základna byla vybrána Hurgháda, protože je odtud “relativně” blízko, jak k pyramidám, tak i do Luxoru. Cesta letadlem z Brna je dlouhá. Ubytování v hotelu i jídlo bylo na slušné úrovni. První výlet do Luxoru, Hatšepsutin chrám, údolí Králů, Karnak a návrat. Potom ještě dlouhý výlet na pyramidy. Odjez v noci, Gíza, Egyptské muzeum, výrobna papyru, večeře a v noci návrat.

Fotogalerie…


Comments are closed.