Deník_Lotyšsko_2006

… předchozí v Litvě <

04.07.2006 – Úterý – Po tom šíleným svezení, krásné pohodlí přes litevsko – lotyšské hranice v pohodě dál do Rigy. Kolem 18.30 hodin jsme byli vyloženi až u vlakového nádraží, pořád se nás celkem drží štěstí, teda až na toho šílence, co nás vezl ze Šiauliai a tak měníme další eura na laty a hledáme vlak, který nás doveze do vesničky „Júrmala“, kde bychom se chtěli v kempu Nemo ubytovat. V poho to vše bravurně zvládáme, kupujeme jízdenky a v 18.50 hodin odjíždíme, několik zastávek až na místo.
Je tu krásné prostředí, vilky, bývalá sanatoria komunistů, a poněvadž jsme objevili zastávku místních autobusů, zkoušíme čekat a svést se do kempu „NEMO“. Zadaří se a asi kolem 20 hodiny platíme v recepci na 2 noci a hledáme místo na stan.
Postavíme, dáme sprchu, a uvaříme si véču. Poté jdem na pivko do místní restaurace se zahrádkou a k pivu ochutnáváme místní topinky. Úžasný, ale hodně náročný den máme za sebou, unavení ale živý usínáme.

KIF_8308

05.07.2006 – Středa – Brzy ráno posnídáme, bágly necháme ve stanu a jedem busem, natěšený zase zpět na obhlídku Rigy.
Začínáme Dómským kostelem, pak kostel sv. Petra, kde je vyhlídka, výjezd výtahem, pak návštěva tržnice se vším možným, pak ke komunisty zanechaná Akademie věd a zpět k náměstí na oběd v tzv. „LIDU“ speciality si kupuje každý sám co chce, moc dobrota.
Navečer busem cesta zpět do kempu, koupání v moři, ale voda už je o poznání teplejší než na Kurské kose, bude to asi tím, že se jedná o Rižský záliv, a opět u piva strávený večer v kempu.

06.07.2006 – Čtvrtek – Brzy ráno zabalení stanu a odjezd do Rigy, koupení snídaně (buchty) s plánem koupit jízdenky na vlak do Tallinnu. Ale ejhle do Tallinnu jezdí jen autobus, tak valíme na autobusák.
Rozhodli sme se totiž, že stopovat nebudeme, kolem Rigy je asi ve vzdálenosti 20 km obchvat pro všechnu dopravu do Estonska, a než by sme se tam dostali tak pravděpodobně už budeme v Tallinnu…
Nedaří se nám koupit lístky, vše je vyprodaný, tak sme sehnali lístky až na 14.00 hodinu a to bylo štěstí, máme spoustu času je 10.00 hodin a tak uložíme bágly a jdem za nákupy lotyšských suvenýrů: balzám rižský, vlajka, přívěšky. A tak brouzdáme městem, zajdem si v poledne na pizzu, posedíme a zkoukneme ještě památník svobody, pak se vracíme zpět k autobusáku. Ještě cestou nákup sváči na dlouhou cestu v supermarketu “Stockmann“ a už je odjezd do Tallinnu.

KIF_8348

… pokračuje v Estonsku >


Comments are closed.